28 Mart 2009 Cumartesi

BİR İMZAYA KARŞI BİR MİLYON İMZA!
2/B arazilerinin satılması önerisi, AKP'nin 2003 yılında 25 milyar dolar gelir elde edileceğini ileri sürmesiyle başladı.

Bu girişim TEMA Vakfı’nın da içinde bulunduğu Ormanlarımıza Sahip Çıkalım Birliği’nin önderliğinde yapılan çalışmalar, kamuoyunun tepkisi ve dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in veto kararı ile engellendi.

Ancak, AKP seçim bildirgesinde de yer verdiği 2/B orman arazilerinin satışını, kapsamını daha da genişleterek yeniden gündeme getirdi.

Tema halen 2/B arazilerinin satılmaması için ciddi bir mücadele veriyor ve bu mücadeleyi de gönüllüleri dışında kimseden destek almadan yapıyor. Zaten Tema'ya kurumsal ya da politik bir destek vermek kimsenin pek işine gelmiyor zira bu arazilerin satışı sadece gelir kaynağı yaratmak isteyen hükümeti değil, gözünü ucuz toprağa dikmiş bir sürü akbabayı da ilgilendiriyor.

Müşteriniz, Türkiye'nin ormanları için canla başla çalışan bir sivil toplum kuruluşuysa; amacınız bir yasanın çıkmasına engel olmaksa ve karşınıza aldığınız kurum parlamento olunca, yapacağınız iş üzerinize bir malın satışını artırmaktan daha fazla bir sorumluluk yüklüyor.

Biz de yasa meclisten çıksa bile altına son imzayı atacak kişiyi, yani cumhurbaşkanını hedef alarak "bir imzaya karşı bir milyon imza" kampanyasını başlattık.

Ve çok kısa bir süre içinde tam 1.236.842 imza topladık.

Şimdi onlar düşünsün!


Kampanya ve 2B Arazileriyle ilgili ayrıntılı bilgi için: http://www.tema.org.tr/2B

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder